Pasakų kūrimo virtuvėlė
Bumbambilijos pasakos
  • Pradžia
  • Mano pasakos
    • Lipotapas pameta karūną
    • Bumbambilijos žemėlapyje nerasta 1 dalis
    • Bumbambilijos žemėlapyje nerasta 2dalis
    • Bumbambilijos žemėlapyje nerasta 3dalis
    • Bumbambilijos žemėlapyje nerasta 4dalis
    • Bumbambilijos žemėlapyje nerasta 5 dalis
    • Laimiuko žinios
    • Amarėlio pyragas 1
  • Pasidaryk pats
    • 1 Pasakų dirbtuvės
    • 2 Erdvinės knygos
    • 3 Marionetės
    • 4 Muzikos dirbtuvės
  • Išleistos knygos
  • Kūrybinės dirbtuvės
  • KNYGA
  • Kaip klijuoti
  • KeistųKlausimųKlubas
Grįžti atgal
 Galite namuose pasigaminti keletą instrumentų su dėžės formos korpusu. Darbas nesudėtingas, tereikia mokėti naudotis grąžtu, pjūkleliu, dilde ir švitriniu popierium. Visas instrumentams reikalingas medžiagas ar įrankius galima įsigyti statybinių prekių parduotuvėse. Muzikos prekėse reikės įsigyti tik gitaros suktukus ir stygas. 
Pigias stygas ir suktukus galima užsisakyti internetu pavyzdžiui iš aliexpress
Picture
Picture
Stygų derinimas
Picture

4 dalis Muzikos dirbtuvės

Muzikos instrumentai paprastai perkami muzikos prekių parduotuvėse. Tačiau senovėje žmonės juk patys gamindavosi sau instrumentus. Pabandykit ir jūs sukonstruoti ir pagaminti kažką skambančio, žvangančio ar dūzgiančio. Toks instrumentas bus vienintelis pasaulyje, galėsite duoti jam ypatingą vardą, įkurti jo vardo akademiją ar net rengti pasaulinius koncertus. 
Drąsiai eksperimentuokite gamindami instrumentus ir taip išgausite nepakartojamą skambesį. Svarbiausia suprasti instrumento skambesio priežastį.
Изображение
Galite savo pasaką paversti garsine knyga. Tam reikės raiškiai įskaityti pasakos tekstą. Bet galima surengti visą vaidinimą ir kartu su draugais įrašyti visus veikėjus skirtingais balsais, dar pridėjus įvairių garso efektų, muzikos ar dainų. Jei neturite muzikos instrumentų, nemokate groti, ar neturite klausos, nenusiminkite – muzikuoti gali visi, tik ne visi tai žino. Taigi susipažinkit su keletu muzikos instrumentų.
Picture

Visi instrumentai kartu

Изображение

Kalimba

Braukiant pirštais skamba skirtingo ilgio metalo arba medžio stygos. Garsą sustiprina dėžė prie kurios prisukamos stygos. Dėžė daroma iš metalo, medžio, ant rėmo įtemptos odos.  derinama traukant stygas.
Picture
Изображение

Barškutis

Barškutis daromas į kokią nors talpą, plonom, gerai skambančiom sienelėm pribėrus įvairių smulkių dalelių.
(talpos gali būti plastikiniai buteliai, plastiko detalės, skardinės, tuščiaviduriai medžiai, vaisiai su kieta oda ir t.t.)
(baršučio viduje gali būti metalo, plastiko gabaliukai, augalų sėklos, kruopos ir t.t.)

Picture

Žvangutis

Picture

Vamzdžiai

Daužant delnais ar plokštelėmis per skirtingo ilgio vamzdžių galus išgaunamas įvairaus aukščio garsas. Vamzdžiai gali būti mediniai, plastikiniai, metaliniai.
Picture
Изображение

Kazu

Galima gaminti iš medinių plastikinių indelių, butelių. Ant maždaug 3cm dydžio skylutės uždedama plona polietileno plėvelė. Dainuojant ji vibruoja ir iškreipia garsą. Dažnai dar padaroma maža skylutė išeiti orui.
Picture

Tarka

Picture

Plastikinis vamzdelis

Sukant skirtingo ilgio ir storio elektros instaliacijos vamzdelius išgaunamas įvairus garsas.

Būgnai

Ant tvirto medinio, plastikinio, metalinio korpuso reikia įtempti odą ar plastiko plėvelę. Gerai skamba ir įvairūs plastikiniai indai kubilai, buteliai. Galima pasigaminti būgną ant plastikinio kibirėlio angos priklijavus daug sluoksnių lipnios juostos.
Picture
Picture
Picture

Būgnas dėžė

Picture
Изображение

Skardinės

Picture

Metalinis liežuvėlinis būgnas

Picture

Medinis liežuvėlinis būgnas

Medinėje lentoje išpjauti skirtingo ilgio, pločio ir storio liežuvėliai mušami pirštais ar lazdele skleidžia įvairaus aukščio garsus Medinė dėžė garsą sustiprina.
Picture
Изображение

Kokosai

Picture
Изображение

Gitara

Jei turite sulūžusią gitarą galite perdaryti ją į įdomiai skambantį instrumentą. Arba galite pasidaryti naujai. Reikės suderinti stygas kad skambėtų koks nors akordas pvz. CGCEGC. Ir  galėsite groti net nemokėdami gitarinių akordų. Tereiks kaire ranka stumdyti per grifą metaliniu vamzdeliu ar stiklainiu, o dešinės rankos pirštais braukti per stygas ar net daužyti pagaliuku. Stygos gali būti iš metalo, plastiko, virvių, trosų. Styos virpėjimo garsą sustiprina viršutinė dėžės plokštė. Ji gali būti iš plono medžio, faneros, odos, metalo, plastiko.
Picture

Skudučiai

Į medinius, plastikinius, metalinius vamzdelius įstatykite kamščius. Juos stumdydami ilgu pagaliuku suderinsite skambesį. Galima skudučius pasidaryti iš tuščių stiklinių, plastikinių butelių pripylus skirtingą kiekį vandens.
Picture
Изображение

Didžeridu

Daromas iš ilgo medinio, plastikinio, metalinio vamzdžio. Pučiamasis galas susiaurinamas, kad patogu būtų prispausti prie lūpų. Kartais susiaurinamas lipdant vašku.
Picture

Fleita

Yra daug fleitų gamybos būdų. Tai vienas iš paprasčiausių. Įvairaus storio ir ilgio vamzdžiai skleis kitokį garsą, tad skylučių vietas reikės nustatyti bandymais.
Picture
Изображение

Styginis bosas

Styginiai
Kodėl skamba? - judinama įtempta styga vibruoja ir skleidžia garsą. Tačiau garsas silpnokas. Tam, kad skambėtų garsiau, styga atremiama įvairių formų dėžes. Plokštė į kurią remiasi styga vibruoja kartu ir sustiprina garsą. Garsas priklausys nuo stygos ilgio, medžiagos, įtempimo ir pagrindinės plokštės dydžio, formos, medžiagos. Taip pat dėžes dydžio, formos.
Iš ko daromi? -
(stygos gali būti iš metalo vielų, trosų, plastiko ir natūralių virvių ir t.t.)
Plokštės gali būti iš medžio (skambiausios eglinės), faneros, plastiko, odos, metalo, net popieriaus.
Picture
Изображение
Gal būt sumanysite sukurti ir pasakos dainą. Tuomet jums padės rimų žodynas.      http://rimai.dainutekstai.lt/

Nors galite kurti ir abrakadabrinę dainą. Ji taip pat gali skambėti labai prasmingai. 
Pavyzdžiui: 
Tumbala - tatumbala

Umpa – lumpa - umbala


Timbala - tatambala


Bobo – lialia - bambala

Zazumbara - zumbala 

Okumpala - oja

Očiačioja - opapa

Kukaloja - noja
Bumbala - bumba

Pokala - mokala

Džiumbala - džiamba

Rokala - makokala
Grįžti atgal